Policia gjobit rreth 4 mijë shoferë gjatë fundjavës, nga tejkalimi i shpejtësisë te parakalimet e gabuara

TIRANË– Gjatë fundjavës, policia ka intensifikuar kotrollet në akset kryesore rrugore, me qëllim parandalimin e aksidenteve dhe respektimin e rregullave të qarkullimit rrugor.

Gjatë fundjavës që lamë pas policia ka vënë në pranga 15 drejtues mjetesh, ka pezulluar 135 leje drejtimi, si dhe ka vendosur 3734 masa administrative për shkelje që janë rrezik potencial për përfshirje në aksidente rrugore.

more recommended stories

loading...