Makina luksoze rrëzon shtyllën në Tiranë, lë pa energji elektrike gjithë zonën

OSHEE ka bërë me dije përmes një njoftimi se disa zona në kryeqytet kanë mbetur pa energji elektrike, si pasojë e një aksidenti me makinë. Siç shihet dhe nga pamjet automjeti i cili gjendet në karrotrec ka rrëzuar përtokë shtyllën e tensionit duke lënë pa energji zonën e Lundrës, Dajias Gurrë e madhe dhe Gurrë e vogël.

Si pasojë e aksidentit nuk ka patur lëndime në njerëz por vetëm dëme material, ndërkohë që punonjësit e OSHEE po punojnë për riparimin sa më shpejtë të defektit.

Njoftim i OSHEE:

Për shkak të një aksidenti ku një makinë është përplasur me shtyllën, në një nga fiderat e NST Farkë janë këputur përcjellësat duke lene pa energji zonën e Lundrës, Dajias Gurrë e madhe dhe Gurrë e vogël. Grupet e avarisë së OSSH janë në terren e po punojnë për riparimin sa me shpejt të defektit.