A do të gjejë kontrollorë aeroportesh në Bangladesh, ministrja Balluku?


Nga Dritan Kaba

Pasi kercenoi live, Edi Rama, mesuesit edhe infermieret, Balluku heq nga puna kontrolloret e Rinasit,.
Aq e paafte eshte sa i di kontrolloret si ata te listave te kandidateve per deputet te Rilindjes, vetem numra.
Paaftesia kthehet ne idiotesi, çmenduri deri ne krim kur mendon se ka qene edhe drejtore e ANTA.
Belinda kontrolloret nuk i merr dot nga Bangladeshi me 400 dollare. Jane shpenzuar mijera euro per shkollimin e trajnimin e tyre. Jane dashur vite specializimesh per t’i bere te afte.
Tashme ne Rinas nuk ka fluturime, per tekat e idiotesite e Belindes rilindase.
Ndalimi i fluturimeve ne aeroportin e Rinasit nuk do ishte bere i mundur pa Rilindjen.
P.S. Kjo eshte edhe si pasoje serish per nje teke, arrogance tjeter te Rilindjes. Llogarite e Eurokontrollit per Shqiperine jane bllokuar per arsye te gjyqit te humbur ndaj Becchettit dhe pasojat duhet t’i paguajne kontrollloret qe duhet te pranojne te punojne me gjysmen e pages se keshtu do Belinda.

2021 © Faktor.al Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë medium online janë të rezervuara.