PPE mbështet PD-në dhe Bashën: Vendit i duhet ndryshimi

Mbështetje e plotë e Partisë Popullore Europiane për PD dhe liderin e opozitës, Lulzim Basha, pas hapjes zyryarisht të fushatës elektorale.

Sekretari i Marrëdhënieve me Jashtë në PPE, Parrick Voller, shpërndau një video entuziaste nga takimi elektoral i nisjes së fushatës me mesazhin se Shqipërisë i duhet ndryshimi dhe se ndryshimi është i mirëpritur nga vendet e BE-së, anëtare të PPE.yrtari i lartë ka bërë diferencën mes dy palëve, PD që kërkon ndryshim dhe PS, që mbështet kandidatin e listës së zezë të SHBA.

Postimi i plotë

“Ndryshimi është i nevojshëm për Shqipërinë Evropiane! Urimet më të mira për PDSH-në! Ndryshimi i nevojshëm është në rrugë e sipër, ndërsa socialistët garojnë me kandidatin e listës së zezë së SHBA…”