Tirana i jep lamtumirën e parakohshme ish-kapitenit të saj, Tit Hyseni

– Sot familja bardheblu e kryeqytetit ka mësuar lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të ish-kapitenit të saj në vitet ’70-’80, mbrojtësit Seit, apo Tit Hyseni, siç e kanë thirrur miqtë dhe tifozët kryeqytetas.

Ish-futbollisti i njohur, i infektuar prej disa ditësh, nuk arriti ta fitonte betejën për jetën ndaj virusit të kobshëm Covid-19. Pas presidentit të FSHF-së, Armand Duka, edhe klubi i Tiranës shpreh ngushëllime për familjarët e Hysenit