Fatmir Mediu: Me Ramën mund të pi kafe, se shoh si armik

Në një intervistë për Report Tv,kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu tha se ai nuk ka asgjë personale me Ramën dhe se është gati edhe të pijë kafe me të, pasi kundërshtarin politik nuk e shikon si armik.

” Në raport personal nuk kam asgjë me Ramën, mund edhe të pi kafe me të. Unë kundërshtarin politik nuk e shoh si armik, nuk e kam zgjedhur unë Ramën, por socialistët”, tha Mediu.