Olsi Rama u ankua për tifozët shkodranë, Komisioni i Disiplinës dënon Vllazninë

Komisioni i Disiplinës ka bërë publike pak minuta më parë, masat ndëshkimore për të gjitha shkeljet e kryera në të gjitha kategoritë përkatëse për javën që sapo lamë pas. Për sa i përket Kategorisë Superiore, klubi i vetëm që është dënuar është Vllaznia.

Shkodranët kanë marrë një gjobë prej 200 mijë lekësh të rinj, për dështim në përmbushjen e përgjegjësive, duke mos respektuar protokollin sanitar.

Kujtojmë që kjo gjobë ka ardhur pas ankësës së klubit të Partizanit, me në krye drejtorin Olsi Rama. Lumë dënimesh në kategoritë e ulta dhe në futbollin e moshave