Skënder Gega transportohet me urgjencë drejt Turqisë, rëndohet gjendja shëndetësore pas infektimit

Trajneri i Kukësit Skënder Gega është transportuar me urgjencë drejt Turqisë për shkak të rëndimit të gjendjes shëndetësore pas infektimit me Covid.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi i Kukësi, ku njofton se gjendja e trajnerit u rëndua ditët e fundit dhe për një trajtim më të specializuar për mushkëritë, ka udhëtuar drejt Stambollit.

Klubi i uron trajnerit shërim të shpejtë dhe rikthim sa më të shpejtë në krye të skuadrës.

Komunikatë e Klubit: Futboll Klub Kukësi njofton se trajneri Skënder Gega ka udhëtuar mëngjesin e sotëm drejt Turqisë. Gjendja shëndetësore e trajnerit u rëndua ditët e fundit dhe për një trajtim më të specializuar për mushkëritë, ka udhëtuar drejt Stambollit.
Klubi i uron trajnerit shërim të shpejtë dhe rikthim sa më të shpejtë në krye të skuadrës