“Je i fundit në rresht. E paske mësu edhe ti lojën” – Dashamir Shehi debaton me zv-ministrin Kadia

Dashamir Shehi ka injoruar krejtësisht mendimin e zv/ministrit të sapoemëruar Besart Kadia. Të dy, të ftuar në Open në Top Channel, po diskutonin në lidhje me masat e marra nga qeveria për përballimin e pandemisë.

Shehi fajësoi maxhorancën, ndërsa Kadia tha se masat merren në varësi të situatës. këtu Shehi foli sërish dhe tha se në fakt nuk e ka me atë personalisht, pasi ai është i fundit në rresht.

Pjesë nga debati:

Shehi: Shiko, duhet të ndjekim shembujt tani…

Kadia: Po çfarë more

Shehi: Ore s’të vë faj unë ty se ti je i fundit në rresht

Kadia: Jo më dëgjo…

Shehi: Po do na lësh të flasim tani apojo, e paske mësuar zanatin tani ti. Përgjegjësitë e ka qeveria pasi ju po qeverisni