A e larguan nga Vora për në Kombinat “çunat problematikë” ministren Balluku?

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, është emri i radhës që i është caktuar zona e Kombinatit për t’u kujdesur. Për votat, por edhe për avancimin e politikave të Partisë Socialistë në këtë zonë të Tiranës. Largimi i Saimir Tahirit nga zona, la boshllëk për socialistët që ndryshuan disa herë të deleguarin në këtë zonë. Fillimisht, Ervin Bushati e më pas Blerina Gjylameti.

Burime të Faktor.al thanë se ministrja Balluku është përzgjedhur të shkojë në Kombinat nga halli dhe jo nga qejfi, pasi më mirë për të do të ishte menaxhimi i zonës së Vorës dhe fshatrat në afërsi.
Mirëpo znj.Balluku pas ikjes me turp të Jorgo Totos nga Bashkia Vorë dhe caktimit të disa kukullave në drejtim, nuk janë pritur mirë nga çunat problematikë të Vorës.