Shqipëria ngjitet në Ligën B, mes drithërimash mposht Bjellorusinë

Shqipëria ka marrë një fitore me “zemër në dorë” përballë Bjellorusisë e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Kuqezinjtë e drejtuar nga Edi Reja fituan me rezultatin 3-2 në “Air Albania” dhe në këtë mënyrë sigurojnë ngjitjen në Ligën B.