Vlorë| Kapet peshkaqeni 500 kilogram, ja momentet e frikshme

Një peshkaqen 500 kg është kapur në Vlorë. Mësohet se peshkaqeni ka rënë në rrjetat e peshkatarëve ditën e djeshme.

Mësohet se peshkaqeni është i llojit “dem” dhe 80 kg peshon vetëm mëlçia e tij.