LEZHË| Gjendet i braktisur jahti i një shtetasi italian, ja çfarë u gjet tjetër

Një jaht është gjetur i braktisur në zonën e Godullës në Kurbin.

Nga verifikimet e kryera jahti, emrin Tai Pan i përket një shtetasi italian.

Gjithashtu është gjetur edhe një gomone që dyshohet të jetë përdorur për të dalë në tokë.

Policia ka monitoruar situatën dhe ka nisur kontrollet. Jahti është ankoruar në portin e Shëngjinit.

Mësohet se jahti është gjetur që mbrëmjen e kaluar por që është mbajtur nën monitorim nga ana e policisë për ndonjë lëvizje të dyshimtë