E FUNDIT| Lëkundje të lehta tërmeti afër Lushnjes

Disa lëkundje të lehta tërmeti janë regjistruar pak minuta më parë.

Mësohet se tëmeti ka qenë 3 ballë i shkallës Rihter, 3 kilometra larg Lushnjes dhe 33 kilometra larg Elbasanit.

Faqja sizmilogjike “Earthquake” raporton se tëmerti është regjistruar rreth orës 17:43 dhe ka qenë me thellësi 10 kilometra