Tërmet 4.4 ballë në Greqi. Lëkundet toka në Selanik

Një tërmet me madhësi 4.4 të shkallës Rihter ndodhi të shtunën në mbrëmje, pranë Halkidiki.

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra ishte e vendosur 22 km në jug – jugperëndim të Malit Athos dhe në një thellësi prej 22 km.