Revoltohet Neritan Liçaj me Veliajn: Lali katunari që vjen nga pleshtari

Aktori i mirënjohur Neritan Liçaj ka qenë i ftuar ditën e sotme në emisionin “Kafsho”, në RTV Ora përballë gazetarit Ronaldo Sharka dhe Chef Titit.

Liçaj, i revoltuar nga padrejtësisë dhe puna e krybashkiakut, foli hapur për qytetarin nr.1 të Bashkisë Tiranë. Ndër të tjera, përsa i përket mendimit të lirë, pyetur nga gazetari Ronaldo Sharka, përsa i përket reagimeve të ashpra ndaj qeverisë, Liçaj e quajti këtë si një të drejtë hyjnore dhe legjitime:

“Çdo gjë që ndodh rrotull meje, ka ça më duhet sepse është jeta ime. Çdo gjë që ndodh në ktë vend ka ça më duhet, unë nuk jetoj i izoluar në bunker si Turi i Surrelit, më vjen keq për shitësin e bukës që do mbylli biznesin, më vjen keq edhe për pastruesin e bashkisë që i shtypin dhe i masakrojnë me këmbë se ja shkrep truri të pavotuarit dhe histerikut të bashkisë, i pavotuar dhe i paligjshëm. Shkatërron qytetin tim, zuskë histerike”- u shpreh i revoltuar Liçaj për Erion Veliaj, duke shtuar se ky i fundit do futet në histori si pjesa më e keqe e Tiranës, ndiqni intervistën e plotë:

Neritan