Trajneri Reja zbardh listën e lojtarëve të Kombëtares për 2 ndeshjet e shtatorit

Më 4 shtator ekipi kombëtar do të përballet me Bjellorusinë në Minsk, ndërsa më 7 shtator me Lituaninë në Tiranë.

Trajneri i kombetares Edi Reja ndodhet në një konferencë për median dhe po publikon formacionin per të dy ndeshjet.  Risia në listën e kuqezinjve është Ramën Çepele, pjesë e ekipit të të rinjve të Interit

Në mbrojtje, Ardian Ismalji, Enea Mihaj, Kastriot Dermaku, Berat Dijmsiti dhe Marash Kumbulla.

Në portë, Etrit Berisha, Tomas Strakosha dhe Alban Hoxha.

Në mbrojtje, Frederic Veseli, Ramën Çepele, Elseid Hysaj, Lorenc Trashi, Hysen Memolla