79 të infektuar të rinj dhe 3 viktima, shkon në 5276 totali i të infektuarve

79 raste të reja me koronavirus u zbuluan gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar totalin e të infektuarve në 5276

Në 24 orët e fundit 3 pacientë kanë humbur jetën: një 56 vjeçar dhe një 70 vjeçare nga Tirana dhe një 90 vjeçar nga Elbasani

115 pacientë të shtruar ndodhen në të dy spitalet Covid-19, ndërto 16 janë në terapi intensive dhe 5 janë të intubuar.

Të infektuarit e rinj janë:56 raste në Tiranë, nga 6 raste në Shkodër, Krujë, nga 3 raste Fier, Lushnje, nga 1 rast në Elbasan, Kavajë, Vlorë, Kamëz, Divjakë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 69 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 2952, që nga fillimi i epidemisë.

more recommended stories

loading...