Aksident i frikshëm në Peqin, 3 persona në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në afërsi të fshatit Përparim, në rrugën Elbasan-Peqin.

Një makinë është përmbysur në rrugë duke lënë të plagosur 5 persona.

3 prej tyre janë në gjendje të rëndë dhe u dërguan në spitalin e Elbasanit.

Shkak mësohet se ka qenë parakalimi i gabuar i mjetit.

Për shkak të aksidentit ka pasur edhe një radhë të gjatë mjetesh.

Policia ka nisur hetimet për rastin.