Dy familje zihen për ullijtë e Beratit. 5 të plagosur

toggle menu
Sherri me 5 të plagosur midis familjeve, ja për çfarë u zunë
Sherri me 5 të plagosur midis familjeve, ja për çfarë u zunë
18:17, 06/06/2020

Një sherr midis të rinjve është shënuar ditën e sotme në qytetin e Beratit mes dy familjeve.

Nga ky sherr masiv kanë mbetur të plagosur 5 persona.

Shkak për këtë sherr mësohet se janë bërë ullinjtë.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘’Barrikade’’ të qytetit në Berat dhe Policia ndodhet në vendngjarje.

Dy familjet e përfshira në akte dhune janë Alibeaj dhe Dhana të cilat kanë një konflikt të hershëm për mbjelljen e ullinjve.