Regjistrohet lëkundje të lehta tërmeti në vendin tonë. Magnitua dhe epiqendra

Një tërmet është regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë.
Sipas faqes evropiane, Emsc, lëkundja e tërmeti është regjistruar në zonën e Shijakut, ndërsa ka pasur një magnitudë prej 2.5.

Lëkundja është ndjerë nga banorët por nuk mund të flitet për dëme materiale për shkak të intensitetit të vogël.