VIDEO: Rama inspekton skandalin e Kukëit, stadiumin e parë në botë prej Gipsi

Kryeministri Edi Rama bashkë me krebashkiakun Safet Gjici, inspektuan punimet për ndërtimin e stadiumit të futbollit “Zeqir Ymeri” në qytetin e Kukësit.
Punimet po shkojnë drejt fundit dhe pritet që të përfundojnë në fund të muajit gusht. Ato kanë vetëm një problem, ka vetëm punime gipsi. Shikoji me vemëndje video që ka publikuar kryeministri në fb.

Investimi me vlerë rreth 5 milion Euro, nisi rreth 1 vit më parë dhe Kukesi pritet të bëhet me një stadium të ri me 8 mijë vende sipas standareve të UEFA-s, ku parashikohen të luhen ndeshje kombëtare e ndërkombëtare.