OREKS. Hudhra dhe mjalti: përbërës te mirë për shëndetin tuaj?

Hudhra dhe mjalti janë dy ushqime me veti të shkëlqyera të dobishme për shëndetin tonë.
E para përfaqëson një produkt me veti shumë të fuqishme antibakteriale dhe antibiotik natyral, por ta hash vetëm ate nuk është mjaft e kendshme për shume persona.
Kombinimi i tij me mjaltin jo vetëm që ndryshon aromën, por ju lejon të kombinoni vetitë e dy perbersve, duke marrë kështu një përzierje super të dobishme për trupin tonë.
Per te marre perfitime me te medha nga ky kobinim eshte mire ta perdorni ne mengjes me stamak bosh.
Kjo perzierje falë fuqisë së madhe antibiotike të hudhrës, lejon të parandaloni dhe zvogëloni infeksionet dhe inflamacionet. Gjithashtu ju lejon të shpejtoni rikuperimin nga gripi, të forconi sistemin imunitar, të mbani nën kontroll tensionin e larte, të promovoni qarkullimin e gjakut dhe më shumë.

*Forcon sistemin imunitar
Përbërësi i hudhrës dhe mjaltit ka veti të fuqishme antimikrobike dhe antifungale. Ndihmon në luftimin e viruseve dhe baktereve që kërcënojnë shëndetin duke forcuar sistemin imunitar.

*Përfitimet kundër gripit
Përzierja e hudhrës dhe mjaltit shpejton rikuperimin nga gripi. Eshte efikase për kollë dhe ftohje. Qetëson acarimin e fytit dhe lehtëson largimin e gëlbazës.

*Efekt natyral antikoagulant
Hudhra dhe mjalti gjithashtu kanë një efekt tonik dhe antikoagulant në venat. Ata parandalojnë sëmundje të tilla si venat me variçe dhe trombozat.

*Parandalon dhe zvogëlon infeksionet
Hudhra dhe mjalti së bashku luajnë një efekt të fuqishëm antibiotik. Ato parandalojnë dhe zvogëlojnë inflamacionin dhe kanë një efekt qetësues në rast të çrregullimeve të muskujve, artritit dhe mbajtjes së ujit.

Receta e përgatitjes se hudhrës dhe mjaltit:

Për të përgatitur shurupin e hudhrës dhe mjaltit ju nevojiten
-10 thelpinj të hudhrës,
-350 gram mjaltë,
-një kavanoz qelqi me kapak.

Procedura:

Thelpinjte e hudhrave duhet të priten në feta ose të grihen imet.
Pastaj vazhdoni me vendosjen e mjaltit në kavanozin prej qelqi dhe në fund shtoni hudhrën e grirë.
Kavanozi duhet të mbyllet me kapak dhe të ruhet në errësirë ​​për një javë.
Pas kësaj periudhe perzierja do të jetë gati. Duhet të mbahet në temperaturën e dhomës.
Ju mund të merrni një lugë në stomak bosh, vetëm ose të holluar me ujë të ngrohtë.

KUJDES:Para se ta merrni, duhet të kërkoni këshilla nga mjeku juaj!