SPORT| Juventus: Kemi një lojtar me koronavirus

Juventus ka konfirmuar zyrtarisht se një lojtar i skuadrës është infektuar me koronavirus.

“Futbollisti Daniele Rugani ka rezultuar pozitiv me Coronavirus-COVID-19 dhe aktualisht është pa simptoma” – thuhet në një deklaratë të klubit nga Torino.

“Juventus Football Club po aktivizon në këto momente të gjitha procedurat e izolimit të parashikuara nga rregulloret duke përfshirë edhe personat që kanë pasur kontakte me të” – thuhet në deklaratë.

Mbrojtësi bardhezi është futbollisti i parë në Serie A që konfirmohet me virusin.