Tani flini të qetë: Një tjetër grua u vra, një tjetër Nanë u masakrua me plumba

Nga Nikoleta Kovaçi

Tani flini te qete: Nje tjeter grua u vra, nje tjeter Nane u masakrua me plumba, te tjere femije mbeten ne mes te kater rrugeve…Nje tjeter nane mbeti pa djale e vajze e nje nane tjeter sonte duhet te vajtoje ma keq se ajo qe ka dy arkemorte ne shpi…
Ju jeni ne rregull! Femijet tuaj kane luks, kane mundesi shkollimi ne shkolla te medha te botes e neser edhe dalin te diplomiar prej universiteteve ma te njohura te botes me leket e popullit; tri vajza sonte mbeten pa nane, pa daje e me nje babe vrases qe ne mos ne burg, do te jete ne toke!
Gzojuni partise, teseres, nje thesi mielli njehere ne dy vjet dhe keto do jene pasojat; sonte tek ata, neser tek une, e masneser s’ka ku te shkoje; do e kesh edhe ti o budalla qe futesh poshte fustaneve monstruoze te politikes!

Background

Ngjarja ka të bëjë me vrasjen e dyfishtë në Mirditë, Esmeralda Filopati dhe vëllai i saj (në foto), u vranë në derë të shtëpisë nga ish bashkëshorti Fatmir Koleci. Ky i fundit në arrati.