Operatorët e telefonisë në Turqi japin minuta e internet falas pas tërmetit

Operatorët e telefonisë celulare në Turqi, Turkcell, Vodafone dhe Turk Telekom ofron internet dhe minuta falas për banorët e zonave të prekura nga tërmeti I mbrëmjes së sotme.

“Klientët tanë në zonën e Elazig për nevojat e tyre urgjente mund të flasin dhe të përdorin internet falas. Të shkuara”, thotë Turkcell në një njoftim të tijin në Twitter.

Të njëjtin njoftim ka bërë edhe Vodafone.

Deri tani raportohet për 2 viktima dhe 84 të plagosur, por bilanci mund të rritet pasi ka shumë godina të rrënuara