“RAMA IK”, rebelimi kombëtar përsëritet në ndeshjen e kryeqytetit Tirana-Partizani

“Rama ik” vijon të pushtojë stadiumet shqiptare. Kjo ndodhi në inaugurimin e “Air Albania Stadium” në sfidën Shqipëri-Francë, ndërkohë që më pas e njëjta gjë u përsërit në Korçë, në Shkodër dhe në Vlorë.

Por thirrjet e revoltës nuk kanë munguar as në derbin e sotëm, Partizani-Tirana.

Por këtë herë, pjesë e koreve të tifozëve ka qenë edhe zv.kryeministri Erjon Braçe.