Pas Shqip, 55, edhe Shekulli nuk del më në print!


Nga Flamur Vezaj

Sa keq me erdhi sot, se ketu ne USA ndonjehere lajmet na vijne me vonese, qe gazeta “SHEKULLI” nuk botohet me ne print!!! Nje gazete e madhe qe perfundoi ne qindra ose ne dhjetra kopje fal keqmenaxhimit dhe trajtimit te saj si nje kompani biznesi perfundoi ne nje portal online! Keq me vjen sepse aty u rrita profesionalisht dhe punova me gazetaret e redaktoret me te mire ne treg! Kam kujtime shume te mira pavaresisht problemeve financiare qe here pas here shfaqte botuesit per shume arsye, nga ato personale e deri te problemet politike! Por qe perfundimisht jam krenar per kohen qe isha aty e tani ndjeje vetem keqardhje per botuesin qe e shkaterroi ate media!
Ne print nuk del me as shqiptarja.com e ne kete rruge qenkan edhe disa media te tjera!
E ne mbyllje te ketij statusi nostalgjike, nuk rri pa permend faktin qe ligji i njohur si “anti shpifje” qe po diskutohet ne Kuvend eshte ne vazhden e shperqendrimit te vemendjes nga KM dhe nje turp i radhes!