Merret në pyetje nga prokuroria burri i ministres

Në ambientet e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, jane duke u intervistuar ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe anëtari i PSD-së, Dardan Molliqaj (bashkëshorti i ministres Besa Shahini)

Deklaratë ka dhënë edhe kandidati për deputet nga VV-ja, Haki Abazi. E prania e tyre para hetuesve lidhet me atë që ndodhi mbrëmë pas përfundimit të emisionit “Pressing me Leonard Kërqukin”.

Kandidati për deputet nga VV-ja, Haki Abazi pas përfundimit të emisionit deklaroi se u sulmua fizikisht nga Molliqaj i PSD-së