Frutat dhe perimet për muajin shtator


Nga Ajshe Leka, Nutricioniste

Frutat: Kumbull, rrush, dardhë, mollë, pjeshkë, fiq, shega, shalqi, kivi.

Perimet: Pazi, karrotë, patate,lakër, finok, kërpudha, sallatë lakër, rrepa, spinaq, kungull, domate, speca, patëllxhan, bamje, selino(gjeth), majdanoz, kopër, nenexhik (mente), finok.