8 FAKTE | Deri më tani, gjithë ç’ka denoncuar opozita, ka dalë e saktë


Nga Armanda Koko

Deri më tani, gjithë ç’ka denoncuar opozita, ka dalë e saktë. I marrim me radhë kryesoret:
1. Deputetët socialistë të inkriminuar
2. Sajmir Tahiri
3. Mushkonjat e drogës në Divjakë dhe përfshirja e ministrisë së mbrojtjes
4. Kanabizimi i vendit
5. Keq-bërja e reformës në drejtësi
6. Firmat fantazmë që marrin konçesìonet
7. Manipulimi i zgjedhjeve dhe blerja masive e votës
8. Inkriminimi i kryebashkiakëve socialistë me rastin e fundit të Valdrin Pjetrit

Jo po Basha fle, jo po ndan pushtetin me Ramën.
Në këtë situatë, kush merret me opozitën më mirë të dali hapur që mbështet këtë pushtet mafjoz e mo na lodhi më trutë demek me pavarësi e objektivitet.