Përplasen 3 makina në aksin Fier-Lushnje, 2 përfundojnë në kanalin e ujërave të zeza

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Fier-Lushnje, ku janë përfshirë tre automjete. Si pasojë e këtij aksidenti janë plagosur lehtë dhe janë dërguar në spital dy presona. Dy prej automjeteve që u aksidentuan në vendin e quajtur Bishtqethëm, kanë përfunduar në kanalin anash autostradës, ndërsa makina e tretë pas aksidentit është larguar nga vendi i ngjarjes.

Ndërkohë policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po heton në lidhje me shkaqet e këtij aksidenti.

#udhetonimekujdes!