Legalistët, Axhami për dënimin e Pjetrit: Ti largojmë një orë e më parë!

Kryetari i partisë Lëvizja e Legalitetit, Shpëtim Axhami përmes një deklarate për shtyp deklaroi se “Ajo qe po vertetohet me se miri ne Shkoder, kjo per fatin e keq te gjithe shqiptareve, tregon fytyren e vertete dhe qellimin ne vetvete te rilindasve ne pushtet me Ramen KM, qellim i cili ngelet mbajtje e pushtetit me te inkriminuar vetem per perfitime personale”.

Z.Axhami thekson se PLL edhe njehere vlereson si te arsyeshem dhe si rrugen e vetme pa kthim, aksionin opozitar per te larguar nje ore e me pare, kete qeveri klienteliste, me oligarke perfitues te djerses se shqiptareve.

Te gjithe duhet te jemi te duruar dhe kembengules deri ne fund, kjo per te miren tone te perbashket.

Jo pesimizem, çdo gje do ndryshoj ne te mire te shqiptareve ashtu si ato e meritojne.