Video/ I veshur si civil polici i bën presion qytetarit në kufi

Një ngjarje e çuditshme është xhiruar pak ditë më parë në Kosovë, ku një person i veshur si civil, i kërkonte dokumentacionet një qytetari që ishte duke lëvizur me makinën e tij.

Ngjarja ka ngjallur kuriozitetin e disa personave të tjerë të pranishëm, për shkak se personi pretendonte të ishte polic, pavarësisht se nuk kishte asnjë mjet identifikues.

Një tjetër qytetar e ka regjistruar gjithë ngjarjen dhe i ka treguar policit përgjegjësitë e tij. Ai i ka kujtuar faktin se se s’mund t’ia marrë askujt dokumentet vetëm pse ka pasur ndonjë sherr të momentit gjatë pritjes në radhë të makinave.

Për më shumë shihni videon që është bërë virale në Kosovë: