VIDEO: Fadil Hasa shpjegon sesi i numërojnë votat, ‘heronjtë’ socialistë!

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka komentuar sot në rrjetet sociale manipulimin e votave, që sipas tij, është bërë nga ana e Partisë Socialiste.

Vasili përdor një video humori të aktorit të njohur Fadil Hasa, me aë të të cilës ka ilustruar manipulimin e votave që, sipas nënkryatarit të LSI, u bë në zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit

Humori i Fadil Hases na e ilustron me mire se si numerojne votat heronjte socialiste te votave sot.(VIDEO).

Injorantet humorit te F.Hases e nxirrnin dje, qe 28 kaminona per 7 bataliona dalin 13 kamiona per batalion ne vend te 4 qe thote matematika.

Keta socialistet sot fusin 5 mije flete ne kuti votimi dhe numerojne 15 mije.

Aferim!!Edhe hajdute edhe shume te trashe…