Parashikimi i motit për ditën e sotme | 13 Qershor 2019

13 qershor 2019: moti do të jetë me kthjellime dhe vranësirave të pakta në zonat malore . Era do të jetë me drejtim Perëndim , me shpejtësi 6-7m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 2 me lartësi vale 0,3–0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë vijojnë me rritje.
Temperaturat min dhe max:
Zonat malore 17/37°C
Zonat e ulëta 20/38°C
Zonat bregdetare 21/36°C