Kosovë | ‘Shqipet nuk e harrojne mikun’/ Bill Clinton del në rrugët e Prishtinës, mbulohet nga puthjet dhe përqafimet e qytetarëve

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton mbërriti mesditën e djeshme në Kosovë me rastin e 20 vjetorit të bombardimeve të NATO-s që sollën edhe fundin e luftës.

Ndërkohë, pas axhendës zyrtare, Clinton ka dalë vonë pasdite në këmbë në rrugët e Prishtinës ku është përshëndetur me qytetarët. Ndërkohë vihet re entuziazmi i tyre, teksa shihen t’i dhurojnë puthje dhe përqafime ish-presidnetit.

Sakaq, dje presidenti Hashim Thaçi e dekoroi ish-shefin e Shtëpisë së Bardhë me ‘Urdhrin e Lirisë’ për kontributin që ka dhënë për Kosovën.

hH96Qo5EpsTM_pjg.jpg

7.jpg