Festë | PS feston 28 vjetorin, Basha ditëlindjen

Në mesin e tensioneve dhe një situate të paqartë politike, dy selitë e partive kryesore në vend sot kanë festë.

Në kampin e majtës, Partia Socialiste feston 28 vjetorin e krijimit. Socialistët kanë parashikuar festime në çdo qark, të cilat do të kulmojnë me festimet në Tiranë në orën 18:30 te Amfiteatri i Parkut të Liqenit dhe në orën 21:00 kokteil tek oborri i PS-së.

Sakaq nga kampi blu, sot kryedemokrati Lulzim Basha feston ditëlindjen. Ai mbush sot plot 45 vite.