FAKTI I FUNDIT | Aksident i rëndë në minierë, humb jetën 52 vjeçari

Një aksident i rëndë ka ndodhur në një minierë në zonën e Librazhdit dhe për pasojë një 52-vjeçar ka humbur jetën. Sipas policisë shtetasi H.V ka ndëruar jetë pasi është aksidentuar me makineri të punës.

Njoftimi i policisë: 

Shtetasi H.V, rreth 52 vjeç, banues në fshatin Pishkash,Librazhd, ka ndëruar jetë pasi është aksidentuar me makineri të punës, i cili ishte punëtor në një minier.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes