FOTO/ Të hëngsha m**in, kthehu në PS! Socialistët kërkojnë rikthimin e …

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka ndërmarrë një lëvizje të papritur ku për shkak të polaritetit politik, tensnioneve në rritje dhe mundësisë së shkuarjes së vendit në trazira, ç’dekretoi dekretin për datën e zgjedhjeve me 30 Qershor.

Ndërkohë që në rrjetet sociale kanë vërshuar memet e shumta lidhur me perceptimin në një formë ndryshe të situatës politike në vend.

Një nga këto meme është edhe kjo që kemi sjell më poshtë e cila po bën xhiron e rrjetit ku ministri i Diasporës, Pandeli Majko shoqërohet nga ish-kryeministri socialist Fatos Nano me mbishkrimin: “Të hënksha mu*in, KTHEHU!”.

Kjo vjen si shkak të krizës së thellë politike, ekonomike, sociale në të cilën e ka çuar vendin kryeministri aktual dhe njëkohësisht kryetrai i PS-së, Edi Rama.