FAMA E MADHE DEMTON RENDE SHENDETIN!

Aktori britanik, Kit Harington ka përfunduar në një qendër rehabilitimi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Lajmin e bën të ditur New York Post, të cilët raportojnë se aktori 32 vjeçar kishte probleme serioze me alkoolin dhe stresin.

Harington luante një nga rolet kryesore në serialin “Game of Thrones”, personazhin Jon Snow.

“Kit ka vendosur të tërhiqet për pak kohë si një mundësi për të zgjidhur disa çështje personale” është shprehur agjenti i tij.

Qendra ku ai është shtruar që kushton 120 000 dollar në muaj ju mëson klientevë të tyre se si të menaxhojnë stresin dhe emocionet negative.

Gjithashtu një mbështetje të madhë aktori po merr dhe nga gruaja e tij Rose Leslie.