Denoncim/ Deputetja e PS-së i mori 150 mijë euro, ja kush është kandidati për Bashki që tentoi vetëvrasjen

Ish-kryeminstri Sali Berisha nëpërmjet një postimi në Facebook ka publikuar një mesazh të qytetarit duxhital, teksa tregon një nga skandalet e emërimit të kandidatëve për kryetar Bashkie në Kuçovë.

Sipas denoncuesit të dy pretendentët për kandidatë kishin paguar tek Ermonela Felaj nga 150 mijë euro, kështu që kryeministri Ram t’I përzgjidhte.

Por mesa duket Sybi Shehu është zgjedhur vetëm për 3 orë, duke u zëvendësuar kështu nga Kreshnik Hajdari.

E pikërishtë për këtë humbje, jo vetëm monetare por mesaduket dhe morale Shehu ka tentuat vetëvrasjen.

Postimi i plotë i ish-kryeministrit Sali Berisha:

Drejte vetevrasjes kandidati tre oresh i PS per bashkine e Kuçoves!

Kishte paguar 150 mije euro ndrikull Felajt!

Denoncon qytetari dixhital. Lexoni mesazhin e tij. sb

Pershendje Doktor. Dua tju informoj per nje ngjarje qe ka ndodhur ne kucove dy kandidat per kryetar bashkie te ketij rrethi, kan paguar tek Ermonela felaj nga 150 mij euro per ti perzgjedhur emrin tek Kryeministri. Sybiu shehu, para dy ditesh tentoj vetvrasjen ne liqeni gorajt rethi kucove, nga zhgenjimi qe mori nga Ermonela felaj ku humbi dhe 150 mij euro sepse emrin ja vuri vetem per dy ore sa u tha ne media dhe pasaj ndryshoji me perzedhjen e kanditatit tjeter ushtarit me te besuar Kreshnik hajdari ku dhe ai ka paguar 150 mij euro. Informacion i sigurt nga burime te sigurta brenda njerzve te afert. Te lutem publikoje. Gjith te mirat.