Lajm i Fundit/ Digjet makina e bashkëshortes së gjyqtarit Sokol Binaj

Në territorin e komisariatit nr.2 në Tiranë është djegur një mjet tip “Opel Corso” ngjyrë vishnje, e cila ishte parkuar në rrugë.

Makina e djegur rezulton të jetë në pronësi të të bashkëshortes së gjyqtarit Sokol Binaj.

Bashëkëshortja e Binaj punon në Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Policia ende po punon për zbardhjen e çështjes pasi akoma nuk ka detaje lidhur me autorët.

Sokol Binaj, është gjyqtar i Gjykatës për Krime të Rënda. Binaj gjithashtu ka qenë gjyqtar në procesin e Izet Haxhisë dhe Saimir Tahirit.