Revolta e aktorit të njohur me Veliaj-n: ‘E dija që ishe hajdut… tani na dole edhe burrec’

Artisti dhe moderatori i njohur, Gentjan Zenelaj, ka reaguar ashpër ndaj aktit të radhës së shëmtuar që prodhoi errësira e qeverisë Rama, e cila në orët e vona të natës së djeshme ka shkulur gërmat që identifikonin Teatrin Kombëtar në ballinën e tij.

Zenelaj i është drejtuar, kryetarit të bashkisë Erion Veliaj, me një postim në pofilin e tij në facebook ku i shkruan:

“E kam ditur gjithmonë që hajdut…e kam ditur gjithmonë qe je skuth…e kam ditur gjithmonë që je gënjeshtar…por qënke edhe burrec….Me këtë gjest nuk me trishtove fare…thjesht jam i qetë..jam i qetë sepse isha i bindur që je ky që je… O BURREC….nuk e bëjnë gërmat Teatrin Kombëtar ….Ps; u bëre njësoj me ata që vjedhin kapakë pusetash ???? (me fal se vura emojin e gabuar …) go????yourself “, shkruan Zenelaj.