Per Elisen e gatshme te perdoret per shpifjen e radhes se shefit te saj!

Nga Belind Kelliçi

E para qe duhet te ishte ne burg per vjedhjen e parave te shqiptareve eshte nafija e Skenderbeut. Modeli me i rendomte i nje femre ne politike qe per para dhe pushtet eshte gati te rinxjerre gjithcka qe del nga goja e perdale e shefit te saj. Per zonjen 5 milione euro te doganave, pushteti eshte garancia e pandeshkueshmerise dhe modeli i liderit eshte ai qe lejon te vjedhe e te grabise, qe dhunon qytetaret e u merr dhe qindarken e fundit. Zonja ne fjale qe ben filma me perdhunime te miturash, duhet te pergatitet te ktheje pas cdo qindarke qe u ka vjedhur qytetareve dhe te jape llogari para drejtesis se re dhe te pakapur.

Asgje nuk ju shpeton dot! Elisa koha juaj ka mbaruar. Koha e drejtesise dhe llogaridhenies do te nise shume shpejt. Shqiperia si gjithe Europa nuk do te mbahet peng nga modele te shperfytyruara politike si zonja 5 milione euro e doganave.

Spiropali: Kush tenton ti vërë zjarrin vendit, digjet vetë

Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka postuar një video në rrjetet sociale ku ajo sulmon opozitën për sjelljen sipas saj të dhunshme ndaj institucioneve shtetërore, policisë së shtetit dhe pronës publike. Ajo shkruan mes të tjerash se:

“Protesta e opozitës nuk na mësoi kurrgjë , përveç se na përsëriti atë që dinim qysh prej ditës së parë: Kush tenton t’i vërë zjarrin këtij vendi, arrin vetëm të digjet vetë.”

Në video Spiropali pohon se të shtunen u dogj edhe më keq shpresa e të paktëve që besonin se Sali Berisha, Luzim Basha dhe Monika Kryemadhi luftojnë trimërisht për interesat e popullit dhe jo për pushtetin e tyre të humbur.

Zëdhënësja e qeverisë vijon më tej duke thene se për disa orë rresht forcat e policisë u sulmuan nga kapsolla, zjarr dhe benzinë dhe u plagosën pabesisht nga këtë të çoroditurit. Ajo vlerëson profesionalizmin e policisë së shtetit dhe I urpn shërim të shpejte efektiveve të plagosur.