VIDEO/Ilir Vrenozi dy fjalë për shëndësinë falas: Babai im, 80 vjeç ka punuar 40 vite dhe ska ilaçe

Korçari më i famshëm në Shqipëri, Ilir Vrenozi, i ka kthyer përgjigje Edi Ramës, për shëndetësinë falas. Ai ka provuar vetë duke shkuar në urgjencën e Korçës pasi babai i tij 80 vjeçar kishte marrje mendësh dhe të vjella. Në urgjencë i kanë dhënë një recetë për të blerë ilaçet në farmacitë jashtë sepse spitali nuk ka.

Ja reagimi i plotë:

E cova babain ne urgjenca ne spital, se ishte me te vjella dhe marrje mendsh….
Doktori me dha recete dhe tha ik blija ne farmacia….
Po babai im 80 vjeç o plera ka punuar 40 vjet ne shtet, ti me thua shko blija ilacet ne farmaci… ku eshte shendetesia falas o plera o kurve shtet….
Ska spitali ne urgjence ilaçe per pensionistet , o robt ku ti kesh o i gjate dhe qeveria jote me gjithe shendetesine falas… ..
Pse Shendetesia falas , keshtu eshte o i degjeneruar…. ti bleme vetë…
Zoti ju pafte hajdute, qelbesira…