Dua Lipa bën histori, e para shqiptare që fiton çmimet “Grammy”

Dua Lipa kap majat e suksesit në karrierën e saj si këngëtare duke fituar në cmimet prestigjoze “Grammy Aëards”.

Artistja e talentuar, e bë e para shqiptare që arrin të marrë një trofe kaq të rëndësishëm.

Dua Lipa mori cmimin ne kategorinë “Kënga më e mirë në zhanrin dance”.

Ky cmim iu dha për bashkëpunimin e suksesshëm me Mar Ronson dhe Diplon ne superhitin “Electricity”, mjaft I pëlqyer në të gjithë botën.

Por shqiptarja nga Kosova ajo nuk është mjaftuar me kaq pasi ka triumfuar edhe në në kategorinë “Artistja më e mirë e re”.

Kandidate në këtë kategori ishte kandidate edhe një tjeter artiste e njohur me origjine shqiptare, Bebe Rexha.