Deputetët e PD përplasen me policinë per studentët

Policia tentoi pas mesnates per te nxjerre studentet nga ngujimi tek Fakulteti i Drejtesise. Deputetet Gent Strazimiri, Albana Vokshi, Flamur Noka, Endri Hasa, Ervin Salianji, Klevis Balliu dhe Gazment Bardhi shkuan ne vendngjarje dhe qe nga ora 1.30 e mengjesit qendruan per gjate te gjithe nates tek Fakulteti Juridik.