Zbulohet menuja e darkës së Edi Ramës me Micotaqis: Ngjala deti!

Ndërkohë që ka nisur darka e kryeministrit Rama dhe atij grek Mitsotakis Top Channel ka mësuar edhe menynë e darkës.

Kështu pjatë e parë kanë qenë meze të lehta me prodhime deti, pjatë e dytë ka qenë dental nga deti Jon me saçë vere, rozmarinë dhe baziliko, ndërsa për ëmbëlsirë Sorbeto dhe Mous çokollate ose krem parfe me akullore, raporton Top Channel.

Darka shoqërohet me verë të bardhë nga Santorini.Nga pala greke në tavolinë është Eleni Surani, shefe e zyrës diplomatike e Mitsotakis, dhe ish ambasadore në Shqipëri, ministri i jashtëm Nikos Dentias dhe Mitsotakis/TCH

VIDEO