ELBASAN| Shpërthim tritoli pranë lokalit LUKSOZ. Emri i pronarit

Një shpërthim me lëndë eksplozivi ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të kësaj të marte në Elbasan.

ngjarja ka ndodhur rreth orës tre në një lokal në qendër të qytetit të Elbasanit.

Burimet shpjegojnë se lokali është në pronësi të ish futbollistit të Elbasanit Mateo Toçi dhe është një lokal luksoz.

Nga ngjarja fatmirësisht nuk ka të lënduar vetëm dëme materiale